Ročník 2008/2009

 

Tento ročník si vzal pod palec Paja a musím uznat velice úspěšně, ovšem jeho počítačová obslužnost nám nedovolila umístit sem více čísel z tohoto kompletního ročníku. Formát pdf. Pozor 1,5MB!

Vybrané články

 

Ohlédnutí za táborem


Odjezd na tábor byl letos určen na 28. června v 815 z nádraží v Řečkovicích. A vlastně už zde začala i táborová hra, vzpomínáš? V tento den jsi přece obdržel svůj rodný list a měl jsi štěstí, že ses narodil jako španělský šlechtic. Jestlipak máš ještě svůj rodný list doma schovaný? Tématem táborové hry byl bájný zlatý poklad Inků – mocného národa ovládajícího kdysi severní část Jižní Ameriky od východu až k západu (to je co, všechny světové strany v jedné větě :?)) Každé vlče, tebe nevyjímaje,tedy pokud nejsi zrovna jeden ze skautů, představovalo vyslancejednoho ze čtyř mocných španělských rodů – De Narváez, De Núrad, De Almagro, či De Valverde.

Nemám zde sice místo pro líčení každé etapy zvlášť, ale jen názvy ti jistě připomenou, co jsi natáboře zažil. Vzpomínáš na návštěvu španělské královny?  Nebo na námořní bitvu s pirátskou lodí? Pamatuješ si , jaké chvíle vzrušení ti přineslo první setkání s inckým lidem? Bolí tě ještě zrak z nádherného paláce Inky? Vzpomínáš nahonbu za symboly  a ranní cestu za Svaty máš ještě v paměti ten nádherný východ slunce při jejich obřadu? Bolí tě ještě válečné  šrámy, které jsi utržil při obléhání inckého města? A vzpomínáš na neskutečně namáhavou dvoudenní honbu za pokladem Inků? Pamatuješ si to? Tábor však není jen etapová hra, ale i rozcvičky v ranní rose, plnění vlčků a stezek v přírodě, poznávání přírodních krás, rochnění v táborovém potůčku s  opravdovými raky, drobné hry i sportovní klání, večerní ohně v tee-pee, či slavnostní ohně u táborového kruhu a v neposlední řadě také bojové noční
hry. Bylo toho opravdu hodně. Byl to také první tábor, který prožívali s námi i kluci skautského věku – Rysové. I oni si jistě vzpomenou na  nezapomenutelné chvíle strávené s batohem na zádech na puťáku, nebo na noční hodování u udírny, kde kořistili Medvědům zásoby tuku na zimu. Zvláštní chvíle jistě prožili vlčáci, kteří složili vlčácký slib, moc vám blahopřeju – Šroubku, Šimone, Kubo, Filipe, Tome. Ať se vám ve smečce daří. Ještě důležitější chvíli prožili na táboře Škvarek, Jirka a Marek, kteří skládali asi první velký slib svého života – skautský slib. Jste mladí, ale už nyní se snažte plnit to, co jste slíbili a to nejen na schůzkách a výpravách, ale i v běžném životě. Tento slib je totiž na celý život. Moc vám fandím Rysové a doufám, že i tento rok spolu prožijeme spoustu zajímavých dobrodružství. No tábor roku 2008 uběhl jako  voda, jsem rád, že jsem na něm s tebou tábořil a doufám, že i tobě se většina táborových dní líbila. Sbohem Uhřínove a za rok opět naviděnou.

 

Paja