Ročník 2006/2007

 

Snad jedinný ročník, kdy se podařilo vydat otazník každý měsíc, tedy 10x Otazník ve formátu pdf.

Vybrané články

 

Listopad - Podvodník


Jeden stavbyvedoucí pracoval po dlouhá léta u velké stavební společnosti. Jednoho dne dostal příkaz vystavět ukázkovou vilu podle projektu, který mu bude nejvíc vyhovovat. Mohl si vybrat i místo, které chtěl, a nemusel hledět na výdaje.

Hned se pustil do práce. Ale protože si myslel, že na slepé důvěře zaměstnavatele vydělá, nakoupil nekvalitní materiál a zaměstnal nepříliš dobré dělníky,
aby na materiálu a mzdách ušetřil peníze, které pak šly do jeho kapsy. Když byla stavba u konce, stavbyvedoucí odevzdal klíč k vile řediteli své firmy.
Ředitel mu ho s úsměvem vrátil a potřásl mu rukou. „Tato vila je dar pro vás, protože vám chceme projevit svou úctu a vděčnost za vykonanou práci.“ Tyto tvé dny jsou cihly tvéhobudoucího života …


Z knihy Další příběhy pro potěchu duše vybral

Češa

 

Květen - Táborový oblek


Tak jako každý rok i letos prosíme o zhotovení obleku pro potřeby celotáborové hry. Tento rok by měli mít vlčata jako oblek středověký hornický oblek s kapucí. Táborová hra bude na motivy „stříbrné horečky“ na přelomu 13. a 14. století v Českých zemích.
Jako oblečení by sice stačil kus plachty s otvorem pro hlavu, převázaný opaskem, ale doporučujeme okraje sešít, aby vznikl jakýsi „pytel“. Rozměry je potřeba přizpůsobit tak, aby oblek dítěti seděl a mohl v něm běhat a hrát etapové hry. Délka obleku není pevně dána, něměl by však sahat pod kolena. Oblek prosím opatřete kapucí.
Jako materiál můžeme doporučit jutovinu, která se dá za rozumný peníz zakoupit v domácí dílně. Na obrázku jsem se pokusil přibližně oblek nakreslit.

Acon