Ročník 2004/2005

 

Tato prastará čísla jsou ve formátu doc.

Vybrané články

Říjen  - Rozhovor

Ahoj, víš, že je dobré mít s sebou v batůžku na každé vlčácké akci osobní lékárničku? Ne, na co by mi byla? a co to vlastně je? Osobní lékárnička je malý sáček, ve kterém máš uloženy různé obvazy, rychloobvaz, sichrhajcka a další důležité věci. Teď už ti je možná i jasné na co taková lékárnička je, viď? Trošku a řekneš mi o tom ještě něco? Ne, počkej až na schůzce.

Paja

 

 

Prosinec - Recept na Müsli

Müsli a ovesné vločky smícháme s rozinkami a se sekanými mandlemi. Zalijeme sladkým kondenzovaným mlékem a přidáme med. V tenké vrstvě rozprostřeme směs na plech a v troubě pomalu vysoušíme.

Müsli je dobré na výlety, nebo jen tak na mlsání, ze kterého se netloustne. Můžu také doporučit s mlékem, nebo marmeládou.

   Davídek Horák

 

Březen - Vytrvalost

Následující vlastnost o níž bude v tomto příspěvku řeč jistě patří mezi důležité schopnosti, které by si měl člověk osvojit. Tou vlastností je vytrvalost.

   Kořen tohoto slova je od základu trvat. Znamená to tedy započít s nějakou činností a i přes úsilí a námahu, kterou je nutno vynaložit, v tom díle pokračovat – vytrvat. Cesta vytrvalosti tedy nutně počítá s jistým utrpením, šrámy a překážkami. Být vytrvalý neznamená čekat na nějakou náhodu. Je třeba neustále pracovat na tom co jsem si předsevzal, nikdy nepolevovat.

    Ve vašem vlčáckém věku to znamená především vytrvat ve školní přípravě, která je podstatná pro váš budoucí život. Je jistě dobré a záslužné pokračovat  na vaší vlčácké stezce, vždyť mnozí z vás jste to slibovali. Možná někteří z vás se učíte na nějaký hudební nástroj nebo se zdokonalujete v nějaké sportovní disciplíně. To všechno je správné. Člověk by  nikdy  neměl přestat rozvíjet a zdokonalovat svoji osobnost, jak po rozumové, duševní či tělesné stránce.

    K dosažení našich cílu je tedy nutné vzíti si na pomoc vytrvalost. Naše vytrvalost se nejlépe prověří ve zkouškách, které život přináší. Vytrvalost znamená nevzdávat se ani tehdy, kdy se nám v těchto zkouškách nedaří a pod jejich tíhou klesáme. Vytrvalost je naděje, že i v těch největších životních zkouškách obstojím. Nezapomínejme též na sílu modlitby jenž je posilou člověka putujícího životem.

    Přeji vám, milí bratři, ať ve všem co jste si předsevzali vytrváte do konce.

 

Češa