Expedice Pasník II

 

 19.února jsme se vydali do okolí Tišnova. Cesta vlakem byla poklidná, jediný problém nastal, když paní revizorku neposlouchal přístoj na vydávání jízdenek a málem se nám stalo, že jsme jeli zadarmo. Škoda :). Z tišnovského nádraží jsme vyšli směrem ke klášteru Porta Coeli v Předklášteří. Zde jsme si prohlédli expozici Podhoráckého muzea o historii muzea a expozici hornin a minerálů.

    Po troše kultury jsme už s nadšením opustili civilizaci a začali stoupat směrem k našemu cíli, nenápadné hoře Pasník, která nám dala ale hodně zabrat. K všeobecnému veselí s přibývajícími metry nadmořské výšky se množila i sněhová nebo ledová pokrývka. Na Pasník jsme dorazili kolem poledne, a proto se vrchol stal i naší obědovou pauzou. Už při stoupání se k nám přidala skupina Robina Hooda a jeho odpůrců, mezi kterými probíhaly různé intriky či boje s dřevěnými meči. Nutno podotknout že tuto hru, kterou si vytvořili kluci sami, přežili všichni ve zdraví. Pouze David Matoušek měl bolení břicha, které nebylo podle všeho způsobeno hrou na Robina Hooda. 

   Zpáteční vlak do Řečkovic nám jel z Dolních Louček. Původní trasu jsme museli trochu zkrátit, ale myslím že si toho nikdo nevšiml a všichni si užili opět skvělou výpravu do přírody. Na čekárně mě zaujala informační cedulka o prodeji jízdenek, my jsme měli naštěstí zpáteční jízdenku, takže jsme to nemuseli řešit.

 

 

Waki

Diskusní téma: Expedice Pasník II

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek