Bitva tří císařů

    Tato akce u nás v oddíle patří k těm pravidelným, méně často se stává, že by z rádců dorazil jediný. Ale nakonec jsem vše s pomocí Nimue a skautů zvládl, jimž tímto děkuji. Cesta tam i zpět byla náplánována naprosto stejně, ale zpět už se nám nepodařilo chytit vlak na přestupu. To ale moc předbíhám. V 10 hodin jsme na řečkovické nádraží nasedli na vlak a za tři čtvrtě hodiny jsme už pochodovali směr Tvarožná z Mariánského údolí. Tam nás dovezl autobus č. 45. Nechal jsem vlčata, kterých mimochodem a naneštěstí přišlo 16, aby se snažily zorientovat a podle mapy určili, kam se vydáme. Raděj jsem jim vydatně pomohl a vyrazili jsme správným směrem. Za vesnicí Podolí nás navštívilo bahno, které nás neopustilo až do té doby, kdy jsme tuto vesničku navštívili podruhé.

    Než jsme se dostali k bitevnímu poli museli jsme projít přes náměstí v Tvarožné, kde jsme musel některé táhnout, jak je fascinovaly manévry vojáků. Bitva byla provedena opravdu monstrózně, ale většina vlčat nedokázala sledovat bitevní vřavu déle než hodinu a my jsme se raději vydali nazpět. Cestou nám, nebo spíš my jsme jim, skřížil cestu jezdecký oddíl Francouzů, ale nikomu se nic nestalo a kluci měli dálší zážitek do sbírky.

    K autobusu jsme došli už za šera a rodiče u klubovny jsme mohli rozeznávat jen podle siluet ze světel pouličních lamp. To byla také výhoda, jelikož kdyby někteří z nich viděli výšku zablácení jejich synů, možná by si je vůbec nepřebrali. Výprava byla v podstatě úspěšná, jen pár šrámů na mých nervech bylo zbytečným bonusem.

Ohlasy vlčat

Martin Helán:

Byli jsme na Bitvě tří císařů. Byl tam hrozný kouř. Nic jsme neviděli. Jak jsme šli spátky bylo hrozný bahno (fuj). Vojáci byli hrozní srabové! Byli hrozný rány z děl a pušek. Hrozně mě boleli nohy. Luštili jsme šifry.

Šimon Varaus:

Furt se čadilo, takže jsem nic neviděl, když vystřelili z děla tak jsme džuchly z kopce dolů takže jsem nestíhal vylézt nahorů protože stříleli pořád.

Filip Šmerda:

bylo to dobrý, ale bláto mě trošku vadilo a při prvním výstřelu jsem se trochu lekl a bylo to docela nereálný ale v celku dobrý.

Vojta Buchta:

líbilo se mě jak vystřelil kanón.

Kuba Souček

Bylo to super! Byla to bitva na obrosvkém poli a vždycky když vystřelilo dělo, byla to obrovská rána až se každému zatočila hlava. Šli jsme po úplně rozbahněném poli a když jsme je přešli byly jsme špinavý od hlavy až k patě. Tahle výprava se mi moc líbila. :-)

Lukáš Novotný:

bylo tam strašné blato.

Ondra Bursa:

Byl tam strašnej dým. Při každé střele jsme sjeli po svahu dolů

Diskusní téma: Bitva tří císařů

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek